zapatos de mujer nike free puma zapatillas zapatos gucci botas de futbol nike presto gorras new era Gafas oakley bolsos louis vuitton Adidas Neo cinturones gucci zapatillas saucony zapatillas de moda Adidas Originals Adidas Yeezy nike air force polos lacoste Adidas Stan Smith Zapatos nike

 

 صفحه اصلی | درباره ما | ارتباط با ما | تبـلیـغات

 
 

 
    

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی سال 98 را به نام سال «رونق تولید» نامگذاری کردند.

 
 

 تصویر منتخب 

 
 

 پیوندها 

 

  شهرداري هاي اقليم بزرگ کاشان

  دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالي کاشان

  روستاهاي منطقه کاشان

  صفحات ورزشي كاشان

  صفحات اخبار اقليم بزرگ كاشان

  مراکز ، دفاتر و کانونهاي غيردولتي کاشان

  پایگاههای اطلاع رسانی

  جستجوگرها

  خبرگزاری های داخلی

  دوستان پورتال خبري کاشان

  مراکز ، دفاتر و ادارات دولتی کاشان

 

  مشروح خبر    

جمعه 13 اردیبهشت 1398 - 45 : 11

نویسنده : حرمت السادات متولي

کد خبر : 22394

1048 بازدید


  وزیر بهداشت در كاشان؛
97 درصد داروها تولید داخل است/ نگذارید مردم در کنار مشکلات اقتصادی غم دارو بخورند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 97 درصد از محصولات داخلی را با پشتوانه داروسازان صنعتی و بخش های واحد تحقیق و توسعه خودمان تولید می کنیم.


 
به گزارش خبرنگار پورتال خبری کاشان، دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ظهر امروز پنج شنبه 12 اردیبهشت، در آیین افتتاح دو طرح بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به اینکه صنعت داروسازی کشور را عده ای با خون دل نگهداشتند و داروسازان صنعتی این کشور روزهای سختی را تحمل کردند گفت: وقتی شرکت های چند ملیتی از ایران رفتند ما 25 درصد از داروی مورد نیازمان را با کمک آنها تولید می کردیم اما امروز بدون آنها با پشتوانه داروسازان صنعتی و بخش های R&D واحد تحقیق و توسعه  خودمان داریم 97 درصد از محصولات داخلی را با فرم های پیچیده تر از آن زمان تولید می کنیم.

وی تصریح کرد: در سال گذشته 97 درصد داروی تولید داخل این مملکت 550 میلیون دلار ارز را هزینه کرد و سه درصد داروی وارداتی یک و سه دهم (1.3) میلیارد دلار ارز را هزینه کرد یعنی اگر  این دندانه واژگون شود و خدایی نکرده روزی صنعت فرو ریخت و ما خواستیم این 97 درصد را هم وارد کنیم تمام منابع نفت، مالیات و گمرک را هم صرف کنیم بیش از 50 درصد داروی کشور را نمی توانیم وارد کنیم.

به گفته وی، حمایت از گروه تولید صنعت داروسازی کشور وظیفه اخلاقی، شرعی و ملی ما است به همین دلیل من از فرد فرد شما همکاران در سراسر استان ها می خواهم که به دو پدیده حتما توجه کنید نخست به حمایت از تولید داخل صنعت داخلی را به ولنگاری نکشید یعنی استانداردهای ما در حمایت از مردم نباید پاک شود همانطور که رانت واردکننده نمی دهیم به تولیدکننده هم رانت نباید بدهیم هاما باید او را حمایت کنیم و دستش را بگیریم.

وزیر بهداشت، با تاکید بر مقاومت بر رعایت استانداردها و اینکه اولین نقش وی به عنوان وزیر بهداشت دفاع از سلامت مردم و رساندن داروی سالم به آنها است گفت: دوم اینکه کارخانه های در استان ها را واقعا حمایت و یاری کنیم و نگذاریم

کارشناسی بی جهت داروی غیراستاندارد را تایید کند و قفلی بر قفل های مردم زده شود.

دکتر نمکی، نظارت حتمی و جدی بر بازار پراکنده و عریض دارو و صدور پروانه ها در کنار رعایت استاندارد و انجام مرتب آزمایش های دوره ای را تاکیدکرد و گفت: نگذاریم کسی بتواند در سیستم به هر شکلی بخواهد بی قانونی کند.

وی، ایستادگی بر رعایت استاندارد در تولید داروی با کیفیت مناسب و رسیدن آن به دست مردم ضمن رعایت حال تولیدکننده را خواستارشد و گفت:پیشنهاد من اینست که نمایشگاه دارویی از شرکت های دانش بنیان و بضاعت های ملی را داشته باشیم تا بتوانیم تولید داخلی و تولیدکنندگان بومی را در عرصه تولید و توزیع بیشتر معرفی و حمایت کنیم .

*شیوه های پخش دارویی در کشور هنوز شیوه سنتی است

به گفته وی،نکته مهم دیگر در توزیع و عرضه دارو دانست و گفت: هنوز شیوه های پخش ما شیوه سنتی است که مدت ها است عمر آن در دنیا تمام شده است.

وزیر بهداشت، اظهارداشت:اگر شرکت های ما هر روز ورشکست می شوند بدلیل اینست که نظام توزیع ما هنوز نظام توزیع علمی و به روز نیست.

دکتر نمکی، هزینه های نقل و انتقال را بالا عنوان کرد و گفت:ما باید نظام توزیع را چه در سطح پخش و چه لینکی که به سازمان غذا دارو  و چه لینکی که به داروخانه می رساند به گونه ای ترتیب دهیم که به عنوان جزئی از پرونده الکترونیک سلامت که به شدت روی آن کار می کنیم در دل آن جای داده شود تا همه موارد را بتوانیم به روز چک کنیم.

*نظام عرضه دارو هم در داروخانه ها نظام مناسبی نیست

وی با اشاره به اینکه نظام عرضه دارو هم در داروخانه ها متاسفانه نظام مناسبی نیست تصریح کرد: باید در داروخانه ها چند نکته رعایت شود.

به گفته وی، متاسفانه در بعضی داروخانه های ما تکریم ارباب روجوع بی رنگ و گُم می شود و حتی بعضی اوقات همکار جوان داروساز ما به چهره شخص نگاه نمی کند ما باید اول جایگاه را با مهربانی و محبت برای خودمان پیدا کنیم نمی توانیم جایگاه را برای خودمان تعریف کنیم بلکه جایگاه را با مهربانی به مردم  می توانیم برای خود بین آنها تعیین کنیم.

دکتر نمکی، با تاکید بر اینکه عزت را حکومت به ما نمی دهد و عزت را مردم به ما می دهندگفت: اگر برای مردم ارزش و مهربانی قائل شدیم و از مردم دور نشدیم و با آنها درست زندگی کردیم می توانیم موفق و سربلند باشیم به همان شیوه ای که اطباء قدیم با مردم زندگی می کردند و به آ

نها حکیم می گفتند و حتی به مطب آنها محکمه می گفتند.

*تهدید توسعه داروخانه ها به موارد آرایشی بهداشتی جدی و خطرساز است

وی، با اشاره به اینکه ما به سمت توسعه موارد آرایشی بهداشتی می رویم و قسمت داروخانه مرتب کوچکتر می شود چون متاسفانه سود در لوازم بهداشتی است گفت: تکلیف ما را با این قضیه روشن کنید که شما مرکز عرضه لوازم بهداشتی یا داروخانه دارید؟

به گفته وی،قسمت آرایشی بهداشتی داروخانه حتی با یک منشی جوان و شیک به شدت فعال و قسمت داروخانه بسیار غریب است.

دکتر نمکی گفت: همکاران داروساز ما بدانید اگر این رویه را ادامه دهید بدانید به مرور زیر چکمه این قر و اطفار له خواهید شد و وجاهت داروساز را نخواهید داشت چون یک قسمت لوکس و شکی با آدم های خاص آن و یک قسمت دردآلود و آشفته با بیماران آن که باید این را دریابید.

وی، گفت: قسمت کوچکی برای دارو و قسمت اعظمی برای لوازم آرایشی بهداشتی ویترین قشنگی برای داروخانه نیست.

دکتر نمکی همچنین افزود: همکاران وضعیت غذا را نیز باید دریابید.

*کوچکترین اپیدمی در مناطق سیل زده نداشتیم

 وزیر بهداشت، در ادامه ضمن خسته نباشید به همه همکاران دانشگاه های علوم پزشکی در یاری سیل زدگان که 25 استان کشور را درگیر کرده است گفت: 9 سفر در تعطیلات نوروز به استان های سیل زده داشتم و تلاش همکارانمان را با دقت و وسواس بالا  و پیگیری مجدانه در این مناطق دیدم که مردمان سیل زده گرفتار مشکلات ناشی از کسری دارو و خدمات درمانی نباشند.

دکتر نمکی، اظهارداشت: همکاران این مجموعه همه با هم در وزارت بهداشت افتخاری خلق کردند که در تاریخ این سرزمین همانطور که در دفاع مقدس ماندگار شد  کار شما هم بدون هر کمک خارجی ماندگار شد و توانستیم با لطف خدا و همت همه همکاران، مردم و همکاری دیگر دستگاه ها و نهادها حتی یک مورد اپیدمی نداشته باشیم که این مطلب سازمان های تخصصی جهانی را نیز متحیر کرد.

وی، با آرزوی عطای اجر و خیر خداوندی برای تمامی یاری کنندگان به مردم مناطق سیل زده گفت: در مورد دارو  لازم است چند نکته مهم را بیان کنم.

*نگذاریم بیماری در این ایام دغدغه نبود دارو را داشته باشد

دکتر نمکی،با تاکید بر اینکه امسال سال سختی است که در تحریم های ظالمانه آمریکا به این مملکت قرارداریم  اما به طور قطع و یقین مثل همه سال ها که در تنگناهای تحریم بودیم با سرافرازی این دوران را نیز پشت سر خواهیم گذاشت گفت: ناگفته نماند که این ایام دوران سخت و پیچیده ای است اما باید مواظب باشیم مبادا بیماری در این ایام در کنار مشکلات اقتصادی دغدغه نبود دارو را داشته باشد.

به گفته وی، همکاران علوم پزشکی با دقت بر رصد روزانه امور در استان ها بر موجودی دارو با سیستم به روز و آنلاین پیگیری کنید تا دارویی که در یک منطقه از استان و هست به منطقه یا حتی استان مجاور که این دارو وجود ندارد قابل دسترسی باشد.

وزیر بهداشت، طراحی هوشمندانه سیستم و نظارت مستمر را در این راستا به همکاران علوم پزشکی تاکید کرد و گفت: دومین مساله اینست که آنها کمبود دارویی یک منطقه یا استان را به استان هایی که تمایل به کمک و همکاری دارند اعلام کنند.

دکتر نمکی، با تاکید بر اینکه امسال نگذارید مردم ما در کنار مشکلات اقتصادی اضطراب کمبود دارو و دغدغه درمان را نیز تحمل کنند گفت:دومین مساله مورد اهمیت دیگر بخش اصالت و حمایت تولید است.

*پاکدستی و کار بلدی بدون رانت دهی و رانت خواری موثر در رونق تولید است

وی با اشاره به انتخاب خود در انتصاب دکتر پیرصالحی در 16 دیماه 96 به عنوان بهترین گزینه با توجه به حساسیت هایی که وی برای این انتخاب داشته است گفت: نخستین ویژگی کسیکه در این مجموعه می خواهد مشغول شود پاکیزگی، پاکدستی و کار بلدی در خدمت است که اهل رانت دهی و رانت خواری نباشد که دکتر میر صالحی یکی از ارزنده ترین مهره ها و گزینه های صنعت دارو و داروسازی در مدیر عاملی پخش دارو است.

به گفته وی، وزارت بهداشت حتی قبل از نامگذاری مقام معظم رهبری در سال 98 با عنوان «رونق تولید» گفت وی با نوشتن این بند «اولین گام ما باید جلوگیری از واردات بی رویه دارو  و حمایت از تولید باشد» در حکم دکتر میرصالحی به پیشواز این فرمایش معظم له رفت و آنرا با اعتقاد کامل مورد اهمیت و عمل تاکیدکرد.

دکتر نمکی در پایان، با تقدیر از نماینده خوش فکر و فعال کاشان و تبریک روز معلم گفت: اولین آموزگار خلقت پرودگار و بعد انبیا بود و اولین درسی که پروردگار به ما آموخت درس عشق بود.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی پورتال خبری کاشان اینجا کلیک کنید.

امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "پورتال خبری كاشان" مجاز است.


 


 

 گزارش تصویری 

 
 

 ارسال تبلیغات 

 

 

 تبلیغات 

 

مشهد اردهال کاشان 

 مطالب ویژه 

 

 بی تفاوتی برخی رسانه های کاشان به شهادت سردار سلیمانی 

 سازمان، تابلو اداره ورزش و جوانان 2 کاشان را بالای سر در خود نصب کند 

 نامزدهای مسجدی، مساجد را رونق دادند/ رصد تحرکات انتخاباتی 

 بهترین سایت های خرید اینترنتی بلیط هواپیما چه ویژگی هایی دارند؟ 

 تبلیغات غیر متعارف در فضای مجازی کاشان 

 شهرداری پای خودش را از سبد فرهنگی شهروندان بیرون بکشد/ خانه به دوشی کیوسک های مطبوعاتی کاشان 

 گزارش تصویری اجتماع عظیم و حماسی مردم کاشان در خون خواهی حاج قاسم سلیمانی 

 چرا 9 دی در کاشان کم رنگ بود 

 تغییر کاربری فضای ورزشی باشگاه تختی به پارکینگ/ متولی امامزاده که حرمت امامزاده را نگه ندارد 

 بنویسید رادیو کاشان، بخوانید رادیو شهرداری کاشان/ چطور نمایشگاه فرش ماشینی بله اما نماز جمعه نخیر 
 

 پربازدیدترین 

 
 دانشجوی کاشانی پژوهشگر برتر کشور شد

 آيين حفظ خواني قرآن؛ ميراث معنوي کاشان / عدو شود سبب خير اگر خدا خواهد

 به بهانه برگزاري يك مراسم عجيب واين بار به نام تجليل روز خبرنگار و به كام....

 مرغ همسايه غاز است

 تير كاليبر دشمن قلب بزرگ سردار علي معمار را شكافت و به قلب بي سيم چي با وفايش

 گفت‌وگو با گوينده كاشاني اخبار راديو

 بر سر آرمان هاي نظام و انقلاب و ولايت با هيچ احدي معامله نمي‌کنم

 علامه آقا سيد محمد علوي بروجردي عالمی که بیش از 50 بار شفای بوعلی را تدریس کرد

 تدوین پایان نامه های دانشگاه پیام نور کاشا ن در حفظ و احیای میراث مکتوب عالمان و فقیهان ملی

 برگزاری بزرگترين مراسم آييني محرم در نوش آباد

 نخستین کلینیک شبانه‌روزی دندانپزشکی در کاشان افتتاح شد

 33 کشور جهان مقصد کالاهای تولیدی صادراتی کاشان

 19 رمضان سالروز درگذشت غیاث الدین جمشید کاشانی

 20 درصد کاندیدهای شورای شهر کاشان جوانان 25 تا 30سال هستند

 از کتاب فرزند علی در کاشان رونمایی شد


cialis erfaring cialis i norge hva er kamagra viagra effekt viagra nettbutikk levitra eller cialis viagra norge cialis uten resept cialis pris cialis efeitos secundarios cialis bula kamagra gel comprar viagra farmacia viagra infarmed levitra comprimidos kamagra gel kamagra portugal

کليه حقوق اين سايت متعلق به پورتال خبری کاشان می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است  
Designed & Powered by RayanMand

cheap canada goose jackets belstaff outlet parajumpers outlet timberland outlet peuterey jackets uk peuterey jacket canada goose sale uk parajumpers sale belstaff uk peuterey uk duvetica uk canada goose milano duveticapiumini parajumpers outlet segusino woolrich outlet barbour italia canada goose uomo giacca barbour canada goose roma belstaff outlet piumini duvetica canada goose outlet belstaff pelle peuterey saldi barbour giacca canada goose italia belstaff milano barbour uomo parajumpers segusino belstaff uomo canada goose prezzi
viagra gnrique viagra pour femme cialis gnrique cialis en ligne levitra gnrique levitra prix kamagra 100 kamagra 100mg kamagra kopen kamagra online cialis bijsluiter cialis kopen viagra kopen viagra online