zapatos de mujer nike free puma zapatillas zapatos gucci botas de futbol nike presto gorras new era Gafas oakley bolsos louis vuitton Adidas Neo cinturones gucci zapatillas saucony zapatillas de moda Adidas Originals Adidas Yeezy nike air force polos lacoste Adidas Stan Smith Zapatos nike

 

 صفحه اصلی | درباره ما | ارتباط با ما | تبـلیـغات

 
 

 
    

رهبر معظم انقلاب سال 1400 را سال «سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها» نامگذاری کردند

 
 

 تصویر منتخب 

 
 

 پیوندها 

 

  شهرداري هاي اقليم بزرگ کاشان

  دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالي کاشان

  روستاهاي منطقه کاشان

  صفحات ورزشي كاشان

  صفحات اخبار اقليم بزرگ كاشان

  مراکز ، دفاتر و کانونهاي غيردولتي کاشان

  پایگاههای اطلاع رسانی

  جستجوگرها

  خبرگزاری های داخلی

  دوستان پورتال خبري کاشان

  مراکز ، دفاتر و ادارات دولتی کاشان

 
 

 نرخ سکه و ارز 

 
  مشروح خبر    

پنج‌شنبه 14 شهریور 1398 - 58 : 1

نویسنده : ... ...

کد خبر : 22864

3467 بازدید


  به مناسبت سالروز درگذشت ابوالشهیدان آیت الله اسلامی تبار:
منزل آیت الله اسلامی تبار دفتر استفتائات مراجع عظام تقلید بود

امام جمعه موقت کاشان با اشاره به فعالیت های علمی آیت الله اسلامی تبار، گفت: منزل این عالم ربانی تقریبا دفتر استفتائات مراجع عظام تقلید بود و در زمینه پاسخگویی به مسائل شرعی مردم مهارت خاصی داشت.


 
به گزارش پورتال خبری کاشان،حجت الاسلام محمدرضا اسلامی امروز همزمان با سالگرد آیت الله حاج شیخ احمد اسلامی تبار ابوشهیدان حسین و علی اسلامی تبار به برخی از فضائل و ویژگی‌های اخلاقی این عالم ربانی اشاره کرد و گفت: این عالم بزرگوار که قرآن را با اخلاص تلاوت می‌کرد بیش از هزار ختم قرآن کرده بود به طوریکه بدون اینکه قصد حفظ قرآن را داشته باشد از کثرت تلاوت قرآن، حافظ قرآن شده بود.

وی سحرخیزی را یکی ویژگی‌های آیت الله اسلامی تبار دانست و افزود: اغلب یک ساعت یا بیشتر به اذان صبح برمی خواست و مشغول تلاوت قرآن می‌شد و سپس برای نماز صبح به مسجد می‌رفت و پس از بازگشت از مسجد به منزل باز هم تلاوت قرآن داشت و در بین روز هرگاه فرصت پیدا می‌کرد قرآن تلاوت می‌کرد و هرگاه به سفر می‌رفت قرآن را با خود می‌برد و تلاوت می‌کرد.

حجت الاسلام اسلامی تبار یادآور شد: یکی از کسانی که در اوایل طلبگی در قم با ایشان هم حجره بود نقل کرده است که گاهی نیمه‌های شب که بیدار می‌شده ایشان را مشغول تلاوت قرآن دیده است.


وی با اشاره به اینکه به محرومان و خانواده‌های مستضعف بدون اینکه کسی اطلاع پیدا کند کمک می‌کرد ابراز داشت: آیت الله اسلامی تبار دارای دارای چنان عزت نفسی بود که هیچگاه از کسی چیزی تقاضایی نداشت و به خاطر امور دنیوی تملق کسی را نمی‌گفت.

امام جمعه موقت کاشان دور از شهرت طلبی را از ویژگی‌های ابوشهیدان حسین وعلی اسلامی تبار دانست و اظهار داشت: هر گاه وارد مجلسی می‌شد اجازه نمی‌داد برایش تمنای صلوات کنند و به اندازه‌ای از حرص و طمع دوری می‌کرد که اگر برایش گوشت یا غذای نذری می‌آوردند با این دلیل که درخانه موجود است و برای نیازمندان ببرید از پذیرفتن آن خودداری می‌کرد و اگر اصرار می‌شد تنها مقداری کمی از آن را می‌پذیرفت.

وی زهد و بی علاقه بودن به زخارف دنیوی را دیگر ویژگی‌های این عالم ربانی اعلام کرد و ابراز داشت: با وجود اینکه دست او «بخاطر وجوهات» باز بود، اما وضعیت خانه ایشان شاهد زهدش بود و متواضع بود و نسبت به مردم به ویژه اقشارضعیف جامعه تواضع داشت.

به گفته وی آیت الله اسلامی تبارغیرت دینی داشت و اگر کار خلافی را مشاهده می‌کرد در حد توان با آن برخورد می‌کرد و در حد توان امر به معروف و نهی از منکر می‌کرد.

وی ادامه داد: این عالم ربانی بصیر بود و دارای بصیرت و آگاهی بود و قبل و بعد از انقلاب در مسائل سیاسی دارای مواضع صحیح بود و آگاهی و شناخت نسبت به افراد داشت و به کسی باج نمی‌داد و اجازه نمی‌داد از ایشان سوء استفاده شود.

امام جمعه موقت کاشان پرهیز از اسراف را یکی دیگر از ویژگی‌های اهلافی آیت الله اسلامی تبار دانست و یادآور شد: از ریخت و پاش و اسراف پرهیز می‌کرد و در استفاده از سهم امام احتیاط داشت و گاهی که وجوهاتی شرعی می‌آوردند می‌گفت، چون مقداری وجوهات را در اختیارش هست، وجوهات را جای دیگر ببرید و یا گاهی می‌گفت من از مجتهد شما در گرفتن وجوهات مقلدین ایشان اجازه ندارم و نمی‌گرفت.

حجت الاسلامی تبار ادامه داد: آن مرحوم به رعایت زی طلبگی به شدت پایبند بود و در دوران زندگی بر خلاف روش طلبگی عمل نکرد و کاری که بر خلاف شان روحانیت باشد از او سر نزد و عملش مؤید گفتارش بود.

به گفته وی، چون در صغر سن پدر را از دست داده بود احترام ویژه‌ای به مادر داشت و هرگاه به دیدن مادر می‌رفت دست مادر را می‌بوسید و حتی گاهی پای مادر را هم می‌بوسید.

وی افزود: آیت الله اسلامی تبار به صله رحم اعتقاد عجبیی داشت و زمانی هم که به دیدن اقوام می‌رفت تذکر می‌داد برای این آمده است که قطع صله رحم نشود تا صله رحم را انجام داده باشد.

امام جمعه موقت کاشان همچنین اهمیت دادن به عبادت اول وقت را یکی از ویژگی‌ها و فضائل اخلاقی آیت الله اسلامی تبار دانست و گفت: به نماز اول وقت اهمیت می‌داد خصوصا به نماز جماعت به طوریکه بیش از ۳۰ سال اقامه نماز جماعت در سه وقت داشت و هرگاه مسافرت می‌رفت نماز اول وقت انجام می‌داد.

به گفته وی آیت الله اسلامی تبار از امور دنیوی پرهیز داشت به طوریکه هیچگاه در جمع خانواده از امور دنیوی صحبت نمی‌کرد و از گرانی و ارزانی حرفی نمی‌زد و اجازه نمی‌داد دیگران از امور دنیوی حرفی بزنند ضمن اینکه اهل سکوت و پرهیزاز غیبت بود و اجازه نمی‌داد کسی در رابطه با دیگران حرفی بزند و یا در مورد دیگران غیبت کند و اصولا کم حرف و اهل سکوت بود.

وی با اشاره به اینکه آیت الله اسلام تبار همیشه و در همه حال توکل به خدا داشت و اگر مشکلی پیش می‌آمد مضطرب نمی‌شد و از خداوند حل مشکل را می‌خواست، اظهار داشت: صابر در مصائب و دارای صبر و استقامت بود و خیلی زیاد یه یاد مرگ و معاد بود و از خداوند درخواست می‌کرد تا با پیامبراکرم (ص) محشور شود.

حجت الاسلامی تبار با اشاره به فعالیت‌های علمی این عالم ربانی گفت: منزل ایشان تقریبا دفتر استفتائات مراجع عظام تقلید بود و در زمینه پاسخگویی به مسائل شرعی مردم مهارت خاصی داشت به طوریکه گاهی اهل سنت نیز مسائل خود را از ایشان می‌پرسیدند و کسب تکلیف می‌کردند و از شهر‌های اطراف و برخی ائمه جمعه و حتی برخی ایرانیان مقیم خارج از کشور برای مسائل شرعی خود با ایشان تماس می‌گرفتند.

به گفته وی آیت الله اسلامی تبار از همه وقت خود برای مطالعه کتب فقهی یا تفسیری برای مطالعه استفاده می‌کرد و برای یاد دادن و پاسخگویی به مردم با علاقه وقت خود را صرف می‌کرد و گاهی که به سفر می‌رفت برخی از کتب فقهی را برای مطالعه با خود می‌برد.

وی یادآور شد: آیت الله اسلامی تبار در اوایل طلبگی گاهی شب تا صبح در کوچه و در زیر نور چراغ برق می‌نشست و رساله مطالعه می‌کرد که این یک توفیق الهی برای ایشان بود.

امام جمعه موقت کاشان با ذکر خاطره‌ای از پدر بزرگوار خود، گفت: در عالم خواب یک کتاب فقهی در رابطه با مسأله‌ای به ایشان معرفی می‌شود و صبح که از خواب بیدار شود همان مسأله در همان کتاب مطالعه می‌کند و همان روز نیز شخصی با ایشان تماس می‌گیرد و همان مسأله را سؤال کند و پاسخ می‌دهد.

وی ادامه داد: آن مرحوم در قبال کار خود که پاسخگویی به مسائل شرعی مردم بود احساس مسؤولیت می‌کرد، از این رو کمتر به مسافرت می‌رفت و اگر به مسافرت می‌رفت زود برمی گشت، چون اعتقاد داشت مردم نیاز به دریافت پاسخ مسائل شرعی دارند.

حجت الاسلام اسلامی تبار استعداد و استقامت را از دیگر ویژگی‌های این عالم ربانی دانست و ابراز داشت: ایشان دارای استعداد و استقامت خوبی بود به طوریکه در اوایل زندگی به دلیل از دست دادن پدر و مشکلات مالی برای تحصیل علم کلاسیک وارد مدرسه دولتی نشد، اما برای تحصیل علوم دینی وارد حوزه علمیه شد و به خاطر مشکلات مالی زندگی کار و درس حوزه را همزمان انجام می‌داد. 

به گفته وی آیت الله اسلامی تبار قبل از انقلاب در هر مناسبتی از طاغوت ابراز انزجار می‌کرد و همراهی و حمایت از فداییان اسلام به ویژه شهید نواب صفوی مؤید این ادعا است.

امام جمعه موقت کاشان با بیان اینکه این عالم ربانی مخالف با دعا کردن به شاه در هیات مذهبی بود، افزود: هرگاه در مجلسی شرکت داشت که درآن مجلس به شاه دعا می‌شد به عنوان اعتراض مجلس را ترک می‌کرد و مخفیانه نوار‌های سخنرانی علیه طاغوت را در منازل برخی از دوستان استماع می‌کرد و به مدیر مدرسه ابتدایی که فرزند ایشان در آن تحصیل می‌کرد سفارش کرده بود هرگاه فیلم‌های تبلیغاتی طاغوت در مدرسه نمایش می‌دهند فرزند او را روانه خانه کند.

حجت الاسلام اسلامی تبار ادامه داد: از زمان شروع انقلاب همراه با جوانان شبانه در کوچه‌ها تظاهرات می‌کردند و فریاد مرگ برشاه برای نخستین بار در مسجد ایشان طنین انداز شد.

وی افزود: در راهپیمایی‌های قبل از پیروزی انقلاب که خطر حمله پلیس شاه وجود داشت همواره در جلوی جمعیت حرکت می‌کرد و بعد از انقلاب حتی الامکان در صحنه‌های انقلاب از جمله راهپیمایی‌ها و انتخابات حضور داشت و هیچگاه عملی که سبب تضعیف نظام شود انجام نداد.

امام جمعه موقت کاشان گفت: آیت الله حاج شیخ احمد اسلامی تبار ابوشهیدان حسین و علی اسلامی تبار دو شهید تقدیم انقلاب کرد و هیچگاه گلایه نکرد و انتظاری نداشت و صبر کرد و هیچگاه برای کمک‌های بنیاد شهید به خانواده شهدا به بنیاد شهید مراجعه نکرد و مطالبه‌ای نکرد.

لازم به ذکر است، آیت الله حاج شیخ احمد اسلامی تبار ابوشهیدان حسین و علی اسلامی تبار این عالم ربانی که عمری را در خدمت اسلام و عالم تشیع و پرورش طلاب لایق گذراند و دو فرزند خودش را تقدیم اسلام و انقلاب اسلامی کرد عاقبت در روز ۱۲ شهریور ماه سال ۱۳۷۵ دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی پورتال خبری کاشان اینجا کلیک کنید.

امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "پورتال خبری كاشان" مجاز است.


 


 

 گزارش تصویری 

 
 

 ارسال تبلیغات 

 

 

 تبلیغات 

 

مشهد اردهال کاشان 

 مطالب ویژه 

 

 سفر به سرزمین شیطان! اشاره ای به جشنواره فیلم کَن فرانسه 

 تنگ نظری معضل جامعه سیاسی و اجتماعی کاشان 

 انتخاب شهردار برای کاشان 

 بزرگترین و مجهزترین استخر شنای کاشان با تمام ظرفیت افتتاح و به بهره برداری رسید 

 فروش اقساطی کالا و جهیریه بدون ضامن و بدون نیاز و مراجعه به بانک در سرای ایرانی کاشان 

 نتیجه نهایی انتخابات شورای اسلامی شهر کاشان اعلام شد / مشارکت 53 درصدی مردم کاشان در انتخابات 

 رئیسی رای اول کاشان شد 

 امتحان پس داده ها میدان را برای جوانان مومن و متعهد و متخصص کاشانی خالی کنید 

 اسامی نامزدهای شورای شهر ،شهرهای برزک، مشکات، جوشقان قالی، کامو و چوگان، قمصر، نیاسر 

 رقابت 125 نفر برای انتخابات شورای شهر کاشان + اسامی 125 نفر 
 

 پربازدیدترین 

 
 دانشجوی کاشانی پژوهشگر برتر کشور شد

 آيين حفظ خواني قرآن؛ ميراث معنوي کاشان / عدو شود سبب خير اگر خدا خواهد

 به بهانه برگزاري يك مراسم عجيب واين بار به نام تجليل روز خبرنگار و به كام....

 مرغ همسايه غاز است

 تير كاليبر دشمن قلب بزرگ سردار علي معمار را شكافت و به قلب بي سيم چي با وفايش

 گفت‌وگو با گوينده كاشاني اخبار راديو

 بر سر آرمان هاي نظام و انقلاب و ولايت با هيچ احدي معامله نمي‌کنم

 علامه آقا سيد محمد علوي بروجردي عالمی که بیش از 50 بار شفای بوعلی را تدریس کرد

 تدوین پایان نامه های دانشگاه پیام نور کاشا ن در حفظ و احیای میراث مکتوب عالمان و فقیهان ملی

 برگزاری بزرگترين مراسم آييني محرم در نوش آباد

 نخستین کلینیک شبانه‌روزی دندانپزشکی در کاشان افتتاح شد

 33 کشور جهان مقصد کالاهای تولیدی صادراتی کاشان

 19 رمضان سالروز درگذشت غیاث الدین جمشید کاشانی

 از کتاب فرزند علی در کاشان رونمایی شد

 20 درصد کاندیدهای شورای شهر کاشان جوانان 25 تا 30سال هستند


cialis erfaring cialis i norge hva er kamagra viagra effekt viagra nettbutikk levitra eller cialis viagra norge cialis uten resept cialis pris cialis efeitos secundarios cialis bula kamagra gel comprar viagra farmacia viagra infarmed levitra comprimidos kamagra gel kamagra portugal

کليه حقوق اين سايت متعلق به پورتال خبری کاشان می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است  
Designed & Powered by RayanMand

cheap canada goose jackets belstaff outlet parajumpers outlet timberland outlet peuterey jackets uk peuterey jacket canada goose sale uk parajumpers sale belstaff uk peuterey uk duvetica uk canada goose milano duveticapiumini parajumpers outlet segusino woolrich outlet barbour italia canada goose uomo giacca barbour canada goose roma belstaff outlet piumini duvetica canada goose outlet belstaff pelle peuterey saldi barbour giacca canada goose italia belstaff milano barbour uomo parajumpers segusino belstaff uomo canada goose prezzi
viagra gnrique viagra pour femme cialis gnrique cialis en ligne levitra gnrique levitra prix kamagra 100 kamagra 100mg kamagra kopen kamagra online cialis bijsluiter cialis kopen viagra kopen viagra online