zapatos de mujer nike free puma zapatillas zapatos gucci botas de futbol nike presto gorras new era Gafas oakley bolsos louis vuitton Adidas Neo cinturones gucci zapatillas saucony zapatillas de moda Adidas Originals Adidas Yeezy nike air force polos lacoste Adidas Stan Smith Zapatos nike

 

 صفحه اصلی | درباره ما | ارتباط با ما | تبـلیـغات

 
 

 
    

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی سال 98 را به نام سال «رونق تولید» نامگذاری کردند.

 
 

 تصویر منتخب 

 
 

 پیوندها 

 

  شهرداري هاي اقليم بزرگ کاشان

  دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالي کاشان

  روستاهاي منطقه کاشان

  صفحات ورزشي كاشان

  صفحات اخبار اقليم بزرگ كاشان

  مراکز ، دفاتر و کانونهاي غيردولتي کاشان

  پایگاههای اطلاع رسانی

  جستجوگرها

  خبرگزاری های داخلی

  دوستان پورتال خبري کاشان

  مراکز ، دفاتر و ادارات دولتی کاشان

 

  مشروح خبر    

یک‌شنبه 11 شهریور 1397 - 54 : 16

نویسنده : حرمت السادات متولي

کد خبر : 21280

1885 بازدید


  هشدار نماینده کاشان؛
40 درصد صنعت فرش ماشینی در منطقه کاشان تعطیل است

*اختصاصي پورتال خبري كاشان/ نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعطیلی 40 درصد صنعت فرش ماشینی در کاشان گفت: تامین مواد اولیه برای صنایع نساجی و فرش ماشینی در منطقه کاشان خارج از سیکل بورس در حال انجام است.


 
دکتر سید جواد ساداتی نژاد در گفتگو با پورتال خبری کاشان گفت: تامین مواد اولیه پتروشیمی برای صنایع نساجی و فرش ماشینی اعم از نخ و الیاف یکی از مشکلات صنعت فرش در کاشان است که در حال پیگیری و رسیدگی و نیازمند اتخاذ تصمیمات عاجل است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه مواد اولیه پتروشیمی صنایع نساجی و فرش ماشینی در بورس عرضه می شود بنابراین نیاز تولیدکنندگان برآورده نمی شود و  بدست دلالان می رسد و با قیمت چندبرابری به تولیدکنندگان عرضه می شود و خیلی از آنها نیز با این وضعیت نمی توانند تولید را داشته باشند.

 به گفته وی، برای رفع این مشکل وی یک نشست با مدیرعامل سازمان بورس کشور و مدیرعامل بورس کالا در خصوص تامین مواد اولیه پتروشیمی موردنیاز صنایع فرش کاشان وآران وبیدگل با حضور مدیران پتروشیمی جم گذاشت تا بتواند برای  تولیدکنندگانی که از  pp استفاده می کنند بتوانند آن را خارج از بورس تامین کنند.

نماینده کاشان اظهارداشت: بر اساس این نشست قرار شد یک لیستی از کسانیکه ppبرای تولید فرش در منطقه کاشان و آران و بیدگل مصرف می کنند تهیه و به سازمان بورس معرفی شوند تا بتوانند خارج از سیکل بورس تامین مواد اولیه کنند.

دکتر ساداتی نژاد، یادآورشد: فرآیند این کار در حال انجام است تا مشکل مواد اولیه ای که از صنعت پتروشیمی تهیه می شود برای صنایع ریسندگی حل و فصل شود.

*سرنوشت تصمیمات وزارت صمت برای صنایع فرش و نساجی کاشان با استضیاح وزیر چیست؟
وی در پاسخ به این سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان که آیا استیضاح وزیر صنعت خللی در تصمیات گرفته شده برای صنایع فرش و نساجی کاشان ایجاد خواهد کرد گفت: استضیاح فرآیند خاص خود را طی می کند که منجر به رفتن یا نرفتن وزیر و یا انجام این فرآیند که تا آخر اجرا شود یا نشود  می شود.

او اضافه کرد: وی به عنوان نماینده در هر صورت حتی با وجود این مساله دغدغه های مربوط به حوزه صنعت را با دقت رصد و با حساسیت پیگیری می کند هر چند شرایط موجود از این جهت که هم تصمیمات کند انجام می شود بواقعیت سخت است.

ساداتی نژاد، با تاکید بر اینکه تغییر، تعداد و تنوع تصمیمات هم یک مقدار تصمیم گیری را برای تولید کننده صنایع فرش ماشینی سخت می کند گفت: به عنوان مثال برای مواد اولیه و دستگاه هایی که در گمرک است یک تصمیم گرفته می شود و دوباره چند روز پس از آن تصمیم دیگری اتخاذ می شود که این نوع تصمیم گیری های متنوع در حوزه اقتصاد و سرمایه گذاری خیلی سخت و عامل عدم ثبات و توقف تولیدکننده و سرمایه گذاراست.

وی، سخنان خود را با وجود این مسائل با آقای شریعمتداری هفته گذشته در مجلس در مورد بحث تامین ارز کسانیکه خرید اعتباری کردند تاکیدکرد و گفت: وزیر نیز بر اساس این درخواست و گفتمان وی و پیرو مکاتبات و تصمیم گیری های قبلی یک نامه ای به آقای همتی رییس بانک مرکزی نوشته است که به آقای پناهی معاون ارزی ارجاع شده است تا برای کسانیکه خرید اعتباری کردند ارز تامین شود.

به گفته وی، حتی شخص وزیر اعلام داشته است که یک نفر را فقط برای این مساله در بانک مرکزی گذاشتیم و پیگیر هستیم تا به نتیجه برسد و قول دادند که این مساله حل شود.

*کار در حوزه مدیریتی و انجام تصمیمات کند پیش می رود
نماینده کاشان، افزود: وی بدلیل ارتباط هفتگی و روزانه ای که با عزیزان تولیدکننده در منطقه کاشان دارد این مساله را خیلی با حساسیت و تاکید پیگیری می کند تا بتواند مشکلات موجود آنها را حل و فصل کند هرچند این پیگیری و اقدامات دستگاه های مربوطه خیلی رضایت بخش نبوده است.

به گفته وی، علی رغم پیگیرهای بسیار زیاد ما به جهت آمد و رفت های مسوولانی که نیاز بوده به کاشان بیایند، برگزاری جلسات ما در کمسیون رفع موانع تولید، در مجلس و وزارتخانه ها با تعدد دیدارها رضایت بخش نبوده است.

عضو کمیسون آموزش و تحقیقات مجلس شورا گفت: اما در بعضی موارد نظیر حوزه مالیاتی، بیمه تامین اجتماعی و تامین مواد اولیه پتروشیمی تاحدودی یا قصد تامین مالی با حضور مدیر عاملان دو بانک مل و سپه تا حدودی در افزایش سقف اعتباری و استقلال کاشان و کوتاه سازی فرآیند اعطای تسهیلات از سقف یک میلیارد تومان تا 5 میلیارد تومان بدون نیاز به ارجاع پرونده به استان عامل تسریع در کارها و دلگرمی بیشتر صنعتگران منطقه کاشان شده است.

دکتر ساداتی نژاد، با اشاره به اینکه در حال حاضر سقف اعطای تشهیلات در دو بانک ملی و بانک سپه مثل شعبه استان 5 میلیارد تومان شده است و پرونده بالای این مبلغ در بانک ملی تهران به صورت مستقیم و ویژه رسیدگی می شود.

گفت: این ارتقای اختیارات و استقلال شعب بانک در کاشان عامل کاهش بروکراسی اداری و تسریع در انجام فرآیند کار و رسیدگی مستقیم به امور بانکی در شهرستان شده است.

وی اظهارداشت: همچنین این کار عامل رقابت و حضور دیگر شعب بانکی نیز در کاشان شد تا ما به صورت عملی عامل ارتقای حوزه عملکردی و اختیاراتی سطح بانک های کاشان شویم که این مهم می تواند اثر خود را در حوزه صنایع بگذارد ولی در کل اگر من بخواهم نتیجه را بگویم رضایت لازم را نداریم چون شرایط برای تولیدکننده شرایط بسیار سختی است.

به گفته وی، او علی رغم اینکه  70 درصد وقت خود را  مصروف  تولیدکنندگان فرش ماشینی و نساجی در حوزه صنعت قرارداده است ولی باز می گوید صنعتگر ما با وجود این وقت گذاری هنوز شرایط سختی را دارد که وی واقعا از آنها تشکر می کند چون با غیرت و اهتمام ویژه ایستادند و مقاومت کردند تا شرایط مطلوب تر شود.

*لزوم تشکیل کمیته ویژه رسیدگی به مشکلات صنعت فرش کاشان
دکتر ساداتی نژاد، تاکیدکرد: درخواست من از وزارت صمت اینست که برای فرش یک کمیته ویژه تشکیل ده ند و مشکلات آنها را بصورت ویژه واقعا رسیدگی کنند.

وی بخش زیادی از عدم رضایت خود را نتیجه کند جلو رفتن کار در گشایش امور مربوط به بخش مدیریتی   دانست و گفت: درست است که فضای اقتصادی ما چالش دارد ولی مشکل عمده ما مدیریتی است که نیازمند یک نظارت، دقت، کنترل و حضور مستمرتر و یک سیاست گذاری واقعا درست است.

به گفته وی، ما الان واقعا در سیاست گذاری درست و دقیق، تصمیم گیری و با سرعت عمل کردن مشکل داریم، به عنوان مثال ممکن است برای حل یک مشکل چندماه وقت صرف تصمیم گیری و سیاست گذاری شود خوب این زمان باعث نابودی تولید و اقتصاد می شود همچنان که اتخاذ تصمیمات برای ار زتک نرخی حدود 4 ماه طول کشید.

دکتر ساداتی نژاد، زمان خیلی زیاد در اتخاذ تصمیمات مدیریتی در اقتصاد و دیر تصمی گرفتن را عامل نابودی تولید و اقتصاد تاکیدکرد و گفت: بنابراین مشکل ما در مدت زمان اتخاذ تصمیمات و نوع مدیریت درست است.

وی، قسمت مدیریتی را واقعا دچار ضعف در زمان ونوع تصمیم گیری عنوان کرد و  افزود: اگر چه برای همه قابل فهم است که از نظر تحریم مشکلاتی داریم اما همه موارد آن نیست ما می توانیم با تصمیم درست و به موقع کار را درمان کنیم و به همین دلیل انتظار ما از وزارت صمت اینست که با سرعت و درک دقیق و درک سریع از موضوعات تصمیم درست  و با سرعت و به موقع را اتخاذکند.

به گفته وی، اتخاذ تصمیم درست، با سرعت و به موقع می تواند علاوه بر دلگرمی صنعتگر خیلی از مسائل را نیز پیش ببرد و خیلی از تولیدکنندگان تکلیف خود را بدانند.

*با شرایط موجود تولیدکننده تکلیف خود را در تولید نمی داند
دکتر ساداتی نژاد افزود: اکنون و با این شرایط موجود تولیدکننده تکلیف خود را در تولید نمی داند وقتی الیاف را با نرخ بازار ثانویه می گیرد بعد فروش آن چگونه می شود بنابراین برای اینکه این چرخه با توقف منجر نشود باید تصمیم گیری سریع انجام شود.

 وی افزود: وقتی تولیدکننده دستگاه را خریداری کرده در گمرک است، ثبت سفارش و ال سی باز کرده است اما اکنون قیمت دستگاه دو برابر شده و اگر قرار باشد تولید هم دو برابر شود پس باید تکلیف خود را بداند که چگونه عمل کند.

به گفته وی، الان توقف تولید را داریم و تولیدکننده در ابهام قرار دارد  و شاید حدود 40 د رصد کار را متوقف کردند، کارگر را مرخصی دادند در حالیکه حقوق و لیست بیمه اش را پرداخت می کنند اما این مساله چقدر می تواند ادامه پیداکند.

ساداتی نژاد افزود: اکنون بخشی از صنعت در کاشان و آران و بیگل تعطیل است و کارگر به عنوان مرخصی سالانه تعطیل ست اما اگر ابهام برطرف نشود ممکن است بعد از این مرخصی ها شرکت راه اندازی نشود که این هشدار جدی در ایجاد بیکاری فزاینده در این منطقه است.

وی گفت: اگر وزارت صمت درمان عاجل نکند بیکاری فزاینده ای بوجود خواهدآمد   بنابراین وزیر هر چه زودتر و سریعتر کمیته کارشناسی رسیدگی ویژه مخصوص صنایع دستی، فرش و ریسندگی را تشکیل دهد و مشکلات جمعیت 55 هزار نفری صنعت را در کاشان در تهیه مواد اولیه و تامین نقدینگی درمان عاجل کند.
 

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی پورتال خبری کاشان اینجا کلیک کنید.

امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "پورتال خبری كاشان" مجاز است.


 


 

 گزارش تصویری 

 
 

 ارسال تبلیغات 

 

 

 تبلیغات 

 

مشهد اردهال کاشان 

 مطالب ویژه 

 

 گزارش تصویری راهپیمایی بزرگ عفاف و حجاب «مدافعان حریم خانواده» در کاشان 

 دامین آتوریتی سایت moz چیست؟ 

 طراحي سايت چيست و چه مفهومي دارد؟ آيا نسبت به تمامي طراحي سايت آشنايي کامل داريد؟ 

 صنعت توریسم نباید بهانه پرده دری‌فرهنگی و ناهنجاری‌ در حوزه عفاف و حجاب شود 

 راه اندازي سيستم آواي گويا مجريان برتر توسط نوجوان کاشاني 

 فریب اینستکس را نخوریم 

 از کاشان بزرگ تا کاشان برزک ! 

 افزایش چند برابری درآمد با طراحی سایت فروشگاهی 

 تشکیل جلسه شوراي عالي ترافيك استان اصفهان پشت درهاي بسته 

 مسابقه نفس گير مسؤولان كاشاني براي خدمت به مردم 
 

 پربازدیدترین 

 
 آيين حفظ خواني قرآن؛ ميراث معنوي کاشان / عدو شود سبب خير اگر خدا خواهد

 به بهانه برگزاري يك مراسم عجيب واين بار به نام تجليل روز خبرنگار و به كام....

 مرغ همسايه غاز است

 تير كاليبر دشمن قلب بزرگ سردار علي معمار را شكافت و به قلب بي سيم چي با وفايش

 گفت‌وگو با گوينده كاشاني اخبار راديو

 بر سر آرمان هاي نظام و انقلاب و ولايت با هيچ احدي معامله نمي‌کنم

 علامه آقا سيد محمد علوي بروجردي عالمی که بیش از 50 بار شفای بوعلی را تدریس کرد

 برگزاری بزرگترين مراسم آييني محرم در نوش آباد

 تدوین پایان نامه های دانشگاه پیام نور کاشا ن در حفظ و احیای میراث مکتوب عالمان و فقیهان ملی

 نخستین کلینیک شبانه‌روزی دندانپزشکی در کاشان افتتاح شد

 33 کشور جهان مقصد کالاهای تولیدی صادراتی کاشان

 19 رمضان سالروز درگذشت غیاث الدین جمشید کاشانی

 20 درصد کاندیدهای شورای شهر کاشان جوانان 25 تا 30سال هستند

 از کتاب فرزند علی در کاشان رونمایی شد

 تولید موج ساخت بازیهای رایانه ای ایرانی با اتکا به ذخایر فرهنگی بومی


cialis erfaring cialis i norge hva er kamagra viagra effekt viagra nettbutikk levitra eller cialis viagra norge cialis uten resept cialis pris cialis efeitos secundarios cialis bula kamagra gel comprar viagra farmacia viagra infarmed levitra comprimidos kamagra gel kamagra portugal

کليه حقوق اين سايت متعلق به پورتال خبری کاشان می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است  
Designed & Powered by RayanMand

cheap canada goose jackets belstaff outlet parajumpers outlet timberland outlet peuterey jackets uk peuterey jacket canada goose sale uk parajumpers sale belstaff uk peuterey uk duvetica uk canada goose milano duveticapiumini parajumpers outlet segusino woolrich outlet barbour italia canada goose uomo giacca barbour canada goose roma belstaff outlet piumini duvetica canada goose outlet belstaff pelle peuterey saldi barbour giacca canada goose italia belstaff milano barbour uomo parajumpers segusino belstaff uomo canada goose prezzi
viagra gnrique viagra pour femme cialis gnrique cialis en ligne levitra gnrique levitra prix kamagra 100 kamagra 100mg kamagra kopen kamagra online cialis bijsluiter cialis kopen viagra kopen viagra online