zapatos de mujer nike free puma zapatillas zapatos gucci botas de futbol nike presto gorras new era Gafas oakley bolsos louis vuitton Adidas Neo cinturones gucci zapatillas saucony zapatillas de moda Adidas Originals Adidas Yeezy nike air force polos lacoste Adidas Stan Smith Zapatos nike

 

 صفحه اصلی | درباره ما | ارتباط با ما | تبـلیـغات

 
 

 
    

سال «حمایت از کالای ایرانی» به محضر مقام معظم رهبري امام خامنه ايي مدظله العالي و خانوادهاي معظم شهدا و جانبازان وايثارگران و همه ي امت هميشه در صحنه مبارکباد.

 
 

 تصویر منتخب 

 
 

 پیوندها 

 

  شهرداري هاي اقليم بزرگ کاشان

  دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالي کاشان

  روستاهاي منطقه کاشان

  صفحات ورزشي كاشان

  صفحات اخبار اقليم بزرگ كاشان

  مراکز ، دفاتر و کانونهاي غيردولتي کاشان

  پایگاههای اطلاع رسانی

  جستجوگرها

  خبرگزاری های داخلی

  دوستان پورتال خبري کاشان

  مراکز ، دفاتر و ادارات دولتی کاشان

 

  مشروح خبر    

جمعه 10 آذر 1396 - 30 : 22

نویسنده : محمد ملك آبادي

کد خبر : 20126

2567 بازدید


  پان عربيسم سعودي

*اختصاصي پورتال خبري كاشان/ بهمن رهنما


 
در گفتارهاي سابق پيرامون تحولات که در پي اقدامات شتاب زده و ديکته شده محمد بن سلمان با سناريوي عبري غربي سعودي با هدف برهم زدن ثبات و امنيت منطقه خاورميانه در قالب طرحي پيچيده مي باشد.در جاي که محور مقاومت با اتکاء به قدرت ايمان اتحاد و انسجام امت اسلامي توانسته  نقشه هاي  خطرناکي را خنثي کند.
 
ساختار حاکميتي عربستان و پيوند مذهب وهابي وسياست به سبک سعودي سلفي  نيز مطرح گرديد.که درسالهاي قبل اين پيوند کارکرد موازي با يکديگر به دليل تناقضات سياستي با حاکميت سياسي را شاهد بوديم. اما هيچ گاه در قاب رسانه اين کارکرد موازي به چالش کشيده نشده بود.سلفيت بدون درنظر گرفتن قرن ها تعاليم اسلامي مذاهب اسلامي و ترويج در دنيا با شعار حفظ اسلام وهويت اسلامي همواره داعيه دار ام القري  کشورهاي اسلامي را داشته  که صرفا به جهت حضور حرمين شريفين ساير امت ها کشورهاي اسلامي در قبال اين شعارها  سکوت مي کردند رشد کرد.
 
حال آنکه محمد بن سلمان   با پاشنه آشيل پان عربيسم سعودي تناقض اين کارکرد را هويدا ساخت.وسکوت معنا دار علماي وهابي در قبال اين هويت طلبي عربي سعودي و تناقض آشکار با آموزه هاي که در سطوح مختلف آموزشي بدان تاکيد مي کنندکهدرجاي خود محل بحث و گفتمان مي باشد که گفتاري تخصصي را مي طلبد که در بيان هاي آينده  همزمان با تحولات منطقه بدان اشاره خواهيم کرد.
 
دربخش سوم گفتارهاي تحليل عمقي لايه هاي حاکميتي ال سعود به تحولات واقدامات و بازخوردهاي اين تحولات در سطح منطقه و با محوريت کشورهاي همسايه مواردي را خدمت خوانندگان  محترم تقديم مي کنم.
 
براي تبيين مسله مهم ترين اقداماتي ال سعود براي گسترش سطح حاکميتي خود به ساير کشورهاي عرب با در نظر گرفتن سلسله اقدامات در قبال هرکشور چند سر فصل اصلي را مي توان تعريف کرد که عربستان در قبال هر کشور همسايه عرب انجام داده است .که البته هشدار به کشور ديگر نيز مي باشد که در صورت عدم قبول خواسته ها احتمال گزينه ديگر را نيز گوش زد مي کند .يک نکته  به وضوح بيانگر دستور پذيري از خارج منطقه در اجراي اقدامات تنش آميز ال سعود مي باشد تشکيل ائتلافهاي از جنس آمريکا به جهت مشروع جلوه دادن اين جنايات در قبال کشورههاي بي دفاعي همچون يمن مي باشد . اين شيوه منحصر به فرد استعمارگران نوين مي باشد که نمونه خنثي اين ائتلاف را در قبال داعش و القاعده شاهد بوديم که به ائتلاف حفظ اين گروهها بود تا نابودي اين جنايات سازمان يافته که براي همگان روشن و واضح مي باشد.
 
نمونه اقدامات و راهکارهاي ال سعود در اجراي تنش ها ؛
1-             تقابل با خواست ملت هاي عرب همسايه
2-             بکارگيري زور و اعمال سياست فشار و تحريم براي نااميد کردن  از پافشاري ملت ها بر خواستهاي مشروع و انساني اسلامي
3-             تبعيت محض از غرب و کسب مشروعيت در انجام اين اقدامات
 
با يک نگاه به عملکرد سالهاي اخير عربستان مي توان  تقابل با ملت هاي منطقه خصوصا دراين برهه بيداري اسلامي به خوبي در قالبهاي مختلف جنگ فشار تحريم تهديد مشاهده کرد که چرايي اين تقابل از درجه اهميت بالايي برخوردار است چراکه هر تقابل با يک کشور يک ستون حاکميتي ال سعود را علي رغم سرمايه گذاري هاي گسترده با مشروعيت سلطه ال سعود پيوند خورده است که در سطور و مباحث آينده بدان خواهيم پرداخت.
 
عراق
در ميان کشورهاي همسايه ال سعود عراق به جهت تحولات بعد از تهاجم نظامي آمريکا اولين کشوري بود که صحنه آزمون  وخطاي حکام ال سعود بود.چرا که حاکميت مردمي عراق و تاثير گذاري بر منطقه و تداوم آن تا بيداري اسلامي در مرزهاي خاکي عربستان سعودي فرصتي  تاريخي را در اختيار جامعه عربستان قرار مي داد.تا بتوانند تحولات مدني و بيداري اسلامي را تجربه کنند.
 
گواه اين مدعا خيزش مردم بحرين در همان برهه زماني که حياط خلوت ال سعود محسوب مي شد ورويکرد عربستان در قبال تحولات بحرين مي توان عمق نگراني  ال سعود از تحولات بيداري اسلامي را در بحرين شاهد بود.بلا شک در صوت تداوم روند طبيعي و تغييرات جدي حاکميتي در بحرين مي توانستيم پس لرزه هاي اين خيزش را در رياض شاهد باشيم.
 
اتاق فکرهاي حافظ استعمار نوين اقتصادي به خوبي از عمق چالش بوجود آمده براي  ال سعود همزمان با تحولات بحرين آگاه بودند  از اين رو با يک چراغ سبز سرکوب نظاميان ال سعود که براي تامين ثبات داخلي دست به دامان نيروههاي خارجي مي شدند .در خصوص بحرين وارد اين کشور شدند.بگونه اي که سياست تغيير بافت جمعيتي و هويتي که از راهکارهاي اشغال سرزميني اجرا شده توسط صهيونيزم را در قبال خيزش مردمي بحرين اجرا کردند.
 
آل سعود در قبال عراق تمامي توان خود را بکار برد تا به جامعه عراق ناکار آمدي سيستم مردم سالاري را فرياد بزند .مهمترين اقدام که در اکثر کشورهاي ديگر نيز اجرا مي کند تشکيل گروه هاي خرابکاري  که از مرزهاي خاکي روانه عراق شدند.روزهاي خونين بغداد هيچگاه  از حافظه تاريخي ملت عراق پاک نخواهد شد.
 
ناگفته نماند در فضاي حاکميت نظامي آمريکا  بر عراق امکان ندارد بدون اطلاع سرويس هاي امنيتي غرب اين اقدام خرابکارانه صورت گرفته باشد، چرا که در روزهاي اشغال عراق شاهد حضور شرکت هاي امنيتي در سطح گسترده در عراق با کارکرد نا مشخص بوديم که با توجه به تقسيم کار صورت گرفته  پشتيباني مالي ال سعود و اجرا غربي  گروههاي مسلح شکل گرفت که با فرايند هاي امنيتي جذب و در اتحادي کاملا هدايت شده  النصره وداعش از دل آن بيرون آمد که هسته اوليه آنها در زنداهاي عراق با اشراف سرويس هاي  غربي شکل گرفت اين اتحاد و تشکيل گروههاي بزرگتر مطالبي جدا گانه را مي طلبد که در گفتار سابق با نام ريشه يابي جنابت گروههاي تروريست مفصلا بدان پرداخته شده است.
 
با سختي و مقاومت جانانه ملت عراق در سايه محور مقاومت  آرامش و ثبات سياسي را بدست اورده است .در سوي ديگر حاصل تلاش ال سعود در عراق  چيزي غير از انفجارهاي خونين واعمال فشار و تهديد  و .. نمي باشد.
 
يمن
نبرد مردم يمن با ال سعود به سالها قبل بر مي گردد که هيچگاه  ال سعود نتوانست در سايه زور اين ملت مقاوم را که عربستان هر گونه سياستي را بکار گرفت از جمله عقب ماندگي صنعتي اقتصادي و اينک حمله نظامي گسترده که با بمباران هاي هوايي صورت مي گيرد وادار به تسليم کند .يک نکنه بسيار جلب توجهمي کند و آن حضور القاعدهو اينک گروههاي افراطي که اخبار جنايات آن در اين خفقان  در مواردي نشر مي شود هيچ گونه تلاشي از سوي عربستان براي نابودي اين گونه گروهها به چشم نمي خورد و عربستان هم اعلان مبازه با اين گروهها را ندارد واخيرا درراستاي سياست هاي ال سعود نيز مردم مقاوم يمن را مورد حمله و حنايات قرار مي دهند.
 
قطر
با توجه به رابطه ديرينه و پيوند سياسي قطر در اجراي پروژهاي تشنج زا با ال سعود گزينه حمله نظامي از سوي ال سعود استفاده نشد اما فشار و تهديد و محاصره همه جانبه قطر نشان از سلطه  خواهي عربستان براي تحقق  وتحميل هويت عربي سعودي مورد تعريف خود به کشورهاي  عربي در هر سطحي مي باشد.و اين گونه اقدامات را با يک نگاه عمقي مي توان درسطح گسترده در سوريه و لبنان علي رغم هم مرز نبودن عربستان شاهد باشيم .
چرايي اين اقدامات را در کجا بايد جستجو کرد ؟
 
پان عربيسم سعودي
با در نظر گرفتن اقدامات سعودي در قبال کشورهاي عرب با حاکميت مستقل ظاهري و با اينکه سيستم سلطنتي هم تشابه با عربستان سعودي دارند يک نکته که اين تکانه هاي سياسي اين کشورها در پي اقدامات ال سعود مي تواند منجر به تغيير حاکميتي شود .صرفا نمي تواند يک اقدام و اعتراض  از سوي ال سعود در نظر گرفت.بلکه تحکيم و تحميل هويت عربي سعودي با تعريف سعودي که ضديت کامل با نژادهاي ديگر خصوصا با ايران دارد با نظارت عوامل فرامنطقه اي موثر از جمله ال يهود و مشخصا اسراييل مي باشد.
 
اين اعمار فشار ال سعود و اقدامات صورت گرفته در حذف و تغيير دولتهاي غير همسو نمونه بارز نقض حقوق بشري و در تعارض با قوانين بين المللي و البته در تظاد با  خواست حکام سنتي منطقه در کشورهاي خليج فارس ميباشد. عملا قطر اگر حمايت ايران را در تحريم ال سعود نداشت اينک نمي توانست مدعي استقلال حاکميتي باشد .يا يمن در سايه مقاومت است که توانسته هويت و تمدن اسلامي خود را حفظ کند و موارد بسيار زياد که در جاي خود بدان پرداخته خواهد شد.
 
ناگفته نماند ال سعود در پي شکست گفتمان سلفي وهابي خود در کشورهاي اسلامي که توانسته بود هويتي براي خود محيا کند که با تحقق شعار وهابيت در قامت النصره وداعش ؛ موضعگيري هاي امت هاي اسلامي که با قدامات مراکز وهابي  ال سعود جايگاه تمدني اسلامي خود را از دست داده بودند آگاهي اسلامي را به کل جهان اسلام صادر کردند و مانع از رشد روز افزون وهابيت شدند و هرمسلماني که از اين مراکز سنتي اسلامي دور بود بيشتر مورد تاثير افکار وهابيت تکفيري قرار گرفت که صفوف خارجي هاي شرکت کننده در داعش و القاعده بيانگر نقش مهم و تاثير گذار وهابيت در شکل گيري اين غده چرکين مي باشد.
 
من الله التوفيق
ادامه دارد
پي نوشت :
گفتار ريشه يابي جنايتهاي گروههاي تروريستي

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی پورتال خبری کاشان اینجا کلیک کنید.

امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "پورتال خبری كاشان" مجاز است.


 


 

 گزارش تصویری 

 
 

 ارسال تبلیغات 

 

 

 تبلیغات 

 

مشهد اردهال کاشان 

 مطالب ویژه 

 

 چرا رسانه هاي كاشان از كنار دستگيري مرضيه هاشمي به سادگي گذشتند؟!!! 

 اگر طلبه ای طالب حقیقت باش 

 آقاي جهانگيري اينجا گلزار شهداي دارالسلام بود ! شهدا شرمنده ايم، 

 رونق دوباره بسكتبال كاشان اين بار با حضور استادي از دانشگاه كاشان 

 یکی باید ارشاد کاشان را ارشاد کند 

 پنجشنبه و جمعه هاي وزيري کاشان 

 ما کاشانی ها از بوقچی هم شانس نداريم ! 

 استطاعت مالی شهرداری کاشان محرز است ! 

 🔴 ضرورت روشنگری یک مناقصه 

 مردم فراموش نخواهند کرد ... ! 
 

 پربازدیدترین 

 
 به بهانه برگزاري يك مراسم عجيب واين بار به نام تجليل روز خبرنگار و به كام....

 آيين حفظ خواني قرآن؛ ميراث معنوي کاشان / عدو شود سبب خير اگر خدا خواهد

 مرغ همسايه غاز است

 تير كاليبر دشمن قلب بزرگ سردار علي معمار را شكافت و به قلب بي سيم چي با وفايش

 گفت‌وگو با گوينده كاشاني اخبار راديو

 علامه آقا سيد محمد علوي بروجردي عالمی که بیش از 50 بار شفای بوعلی را تدریس کرد

 برگزاری بزرگترين مراسم آييني محرم در نوش آباد

 بر سر آرمان هاي نظام و انقلاب و ولايت با هيچ احدي معامله نمي‌کنم

 نخستین کلینیک شبانه‌روزی دندانپزشکی در کاشان افتتاح شد

 تدوین پایان نامه های دانشگاه پیام نور کاشا ن در حفظ و احیای میراث مکتوب عالمان و فقیهان ملی

 33 کشور جهان مقصد کالاهای تولیدی صادراتی کاشان

 19 رمضان سالروز درگذشت غیاث الدین جمشید کاشانی

 20 درصد کاندیدهای شورای شهر کاشان جوانان 25 تا 30سال هستند

 از کتاب فرزند علی در کاشان رونمایی شد

 تولید موج ساخت بازیهای رایانه ای ایرانی با اتکا به ذخایر فرهنگی بومی


cialis erfaring cialis i norge hva er kamagra viagra effekt viagra nettbutikk levitra eller cialis viagra norge cialis uten resept cialis pris cialis efeitos secundarios cialis bula kamagra gel comprar viagra farmacia viagra infarmed levitra comprimidos kamagra gel kamagra portugal

کليه حقوق اين سايت متعلق به پورتال خبری کاشان می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است  
Designed & Powered by RayanMand

cheap canada goose jackets belstaff outlet parajumpers outlet timberland outlet peuterey jackets uk peuterey jacket canada goose sale uk parajumpers sale belstaff uk peuterey uk duvetica uk canada goose milano duveticapiumini parajumpers outlet segusino woolrich outlet barbour italia canada goose uomo giacca barbour canada goose roma belstaff outlet piumini duvetica canada goose outlet belstaff pelle peuterey saldi barbour giacca canada goose italia belstaff milano barbour uomo parajumpers segusino belstaff uomo canada goose prezzi
viagra gnrique viagra pour femme cialis gnrique cialis en ligne levitra gnrique levitra prix kamagra 100 kamagra 100mg kamagra kopen kamagra online cialis bijsluiter cialis kopen viagra kopen viagra online