صفحه اصلی | درباره ما | ارتباط با ما | تبـلیـغات

 
 

 
    

سال اقتصاد مقاومتي توليد و اشتغال به محضر مقام معظم رهبري امام خامنه ايي مدظله العالي و خانوادهاي معظم شهدا و جانبازان وايثارگران و همه ي امت هميشه در صحنه مبارکباد.

 
 

 تصویر منتخب 

 
 

 پیوندها 

 

  شهرداري هاي اقليم بزرگ کاشان

  دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالي کاشان

  روستاهاي منطقه کاشان

  صفحات ورزشي كاشان

  صفحات اخبار اقليم بزرگ كاشان

  مراکز ، دفاتر و کانونهاي غيردولتي کاشان

  پایگاههای اطلاع رسانی

  جستجوگرها

  خبرگزاری های داخلی

  دوستان پورتال خبري کاشان

  مراکز ، دفاتر و ادارات دولتی کاشان

 
 

 تبلیغات 

 


  مشروح خبر    

شنبه 18 دی 1395 - 25 : 0

نویسنده : محمد ملك آبادي

کد خبر : 18450

459 بازدید


  حجت الاسلام مومني در مراسم شاديانه ميلاد امام حسن عسکری(ع) در بيت العباس
جامع ترين و كامل‌‌ترين دستورات در قرآن و روايات است

استاد حوزه علميه گفت: جامع ترين و كاملترين دستورات در قرآن و روايات معصومين(س) براي ما بيان شده است كه اين به عنوان برنامه جامع و كامل و مدون است و الگوي مناسب نيز فقط سيره عملي اهل بيت(ع) و معصومين است كه جامع‌ترين و كاملترين برنامه زندگي ما است.


 
به گزارش پورتال خبري كاشان به نقل از خبرگزاري رسا در كاشان، حجت الاسلام سيد حسين مومني جمعه شب در مراسم شاديانه ميلاد امام حسن عسکری(ع) كه در بيت العباس خيابان طالقاني كاشان، برگزارشد، گفت: خيلي از دستوراتي كه الان در قالب مشاوره به افراد داده مي‌شود اينها مستند به قرآن و روايات نيست بلكه بر خلاف قرآن و روايات و سنت و سيره اهل بيت است كه نبايد به اينها عمل كرد.

وي افزود: جامع ترين و كاملترين دستورات در قرآن و روايات معصومين(س) براي ما بيان شده است كه اين به عنوان برنامه جامع و كامل و مدون است و الگوي مناسب نيز فقط سيره عملي اهل بيت(ع) و معصومين است كه جامع‌ترين و كاملترين برنامه زندگي ما است.

حجت الاسلام مومني با اشاره به روايتي از امام عسکری و راهگشا بودن اين روايت و مؤثر بودن آن براي بسياري از زندگي‌ها، گفت: امام(ع) در توصيه اي به شيعيان مي فرمايد، شما را به تقواي الهي و پروا داشتن از خدا توصيه مي‌كنم و اگر كسي از خدا پروا داشته باشيد آنچه را كه خدا تحت قالب اوامر آورده انجام واجبات و ترك محرمات است.

وي افزود: لازمه تقوا و پروا داشتن از خدا در انجام واجبات و ترك محرمات است، از اين رو بايد به خدا اعتماد كرد و هرآنچه را كه واجب كرده است انجام دهيم و هرآنچه را حرام دانسته از آن پرهيز كنيم و همه كارهاي خود را براساس رضاي خدا انجام دهيم و اين رمز بقا و جاودانگي است.

استاد حوزه علميه قم با اشاره به اينكه اين همه عالم و ملا و مجتهد آمدند هنوز نتوانستند يك كتاب فقهي استدلالي را بنام ‹‹لمعه›› را كه سالها است در حوزه علميه  تدريس مي شود را برداشته و كتاب ديگري جايگزين آن كنند، گفت: اين كتاب در دل زندان از سوی شهيد اول نوشته شده است و شهيد ثاني برآن شرح زده است و زير شكنجه به شهادت رسيده است و اين قلم، قلمي است كه خدا نمي خواهد هيچ چيزي جايگزين آن شود.

وي ادامه داد: حاج شيخ عباس قمي كتاب نوشته و امثال ايشان نيز كتاب نوشته اند اما هيچ كدام مفاتيح نشده است، چرا كه در كنار همه  قرآن ها يك مفاتيح قرار دارد، كه  اين به دليل اخلاصي است كه اين بزرگ مرد داشت و اگر اين اخلاص نبود نمي توانست موثر باشد.

حجت الاسلام مومني در ادامه گفت: به برخي از مسؤولان بايد گفت تكليف خود را انجام دهند و كاري به اين نداشته باشند كه عاقبت كار چطور خواهد شد، بلكه وظيفه خود را كه توكل به خدا و كار كردن براي مردم است انجام دهند، نه  اينكه كار براي منت گذاشتن و  با غرور و اقتدار مردم بازي كردن باشد.

وي با اشاره به اينكه اخيرا 98 گنج وارد ايران شدند، گفت: خدا كند برخي افراد كه همه وجودشان را ماديات فرا گرفته است متوجه شده باشند كه شهداي گمنام استخوانهايي كه 98 گنج بودند وارد ايران شدند مي گويند اگر كاري كه انجام مي دهيد براي خدا باشد حتي اگر استخوانهاي شما را هم بياورند بر دلها اثرگذار است.

استاد حوزه علميه قم، با اشاره به اينكه، اميرمومنان مي فرمايد، راست بگوييد اگر چه راست به ضرر شما است و دروغ نگوييد اگر چه دروغ به نفع شما است، بیان کرد: اميرمومنان(ع) به امام حسن فرمود با مردم با صداقت رفتار كن كه اگر با مردم با صداقت باشي، اگر يكصد شمشير زن در پشت سر شما هم نباشد باز هم در دل مردم اقتدار و ابهت داري اما اگر به مردم دروغ بگويي، اگر يكهزار شمشير زن هم داشته باشي در دل مردم اقتدار و ابهت نداري، بنابراين راست بگوييد اگر چه به ضررمان باشد و دروغ نگوييم اگر چه به نفع ما باشد.

وي افزود: امروز در مصاحبه هاي خود، مستقيم به دوربين نگاه مي‌كند و دروغ مي گويد آنهم از نوع دروغ مسلم و اگر همينگونه ادامه پيدا كند، احتمالا ما در طرف ديگر تصوير بدهكار هم خواهيم شد، بنابراين راست بگوييد اگر چه به ضررمان باشد و دروغ نگوييم اگر چه به نفع ما باشد.

حجت الاسلام مومني در ادامه با اشاره به اينكه اگر امانت گرفتي بايد آن را عينا حفظ كنيد در غير اين صورت نبايد امانت را قبول كنيد، عنوان كرد: اين نظام به من رسيده است و من بايد اين نظام را با همان شعار نه غربي و نه شرقي امام راحل و عدم وابستگي به غرب و شرق و اقتدار در مقابل دشمن بايد حفظ كنم، اما كسي كه بخواهد در اين شاكله دست ببرد قطعا انسان خائني است.

وي با اشاره به اينكه يكي در اوايل انقلاب گفت، من قانون اساسي را قبول ندارم، امام گفت، قانون تو را قبول ندارد، عنوان كرد: امروز نيز برخي مي گويند قانون اساسي بايد عوض شود و عنوان مي‌كند خدا كند انقلاب از سوی دشمنان داخلي زخمي نشود در حاليكه زخمي كه خودش به نظام وارد كرده است صدام وارد نكرده است.

به گفته وي، بدن انسان و دست و گوش و زبان انسان امانت است كه نبايد از چشم هر چيزي ديده شود و از گوش هرچيزي شنيده شود، منبر و تريبون امانت است، انقلاب و نظام اسلامي در دست ما امانت است و نبايد در امانت خيانت كرد.

حجت الاسلام مومني، ادامه داد: اگر من كار را من از مسير اصلي منحرف كنم خيانت در امانت است چرا كه اين نظام مرهون زحمات سياستمداران نيست، بلكه مرهون مردم و خانواده شهدا و ايثارگران و جانبازان است كه در بدنه نظام هستند و اين امانتي است كه به دست ما سپرده شده است و نبايد در امانت خيانت كرد.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی پورتال خبری کاشان اینجا کلیک کنید.

امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "پورتال خبری كاشان" مجاز است.


 


 

 گزارش تصویری 

 
 

 ارسال تبلیغات 

 

 

 تبلیغات 

 

مشهد اردهال کاشان 

 مطالب ویژه 

 

 روز به روز دريغ از ديروز ، بي خيالي تا کي ؟! 

 آيين حفظ خواني قرآن؛ ميراث معنوي کاشان / عدو شود سبب خير اگر خدا خواهد 

 پيام راي بي سابقه را بگيريم 

 تمامش کنید تو را به خدا 

 بيانيه بیش از 70 گروه در پي توهين به راي مردم کاشان 

 ادامه واکنش ها به توهين فرماندار کاشان 

 توهین فرماندار کاشان به هواداران سید ابراهیم رئیسی 

 پیام انتخاب مجدد سید مهدی ناظم رضوی چیست ؟ 

 رقابت تمام شد ، مردم را نترسانيد! 

 تکليف نتيجه محور در مرافقت نه در مفارقت ! 
 

 سوژه هاي خبري 

 

 سخنراني نويسي در خبر ، مخاطب را فراري مي دهد 

 لطفا ! جاهاي خالي اين خبر را تکميل کنيد ... 

 پيشنهاد مصاحبه درباره جاده سازي در کوير مرنجاب 

 طرح کنارگذر شرقي کاشان چه شد ؟ 

 خبرنگاران هندوانه نيستند 
 

 پربازدیدترین 

 
 آيين حفظ خواني قرآن؛ ميراث معنوي کاشان / عدو شود سبب خير اگر خدا خواهد

 به بهانه برگزاري يك مراسم عجيب واين بار به نام تجليل روز خبرنگار و به كام....

 گفت‌وگو با گوينده كاشاني اخبار راديو

 علامه آقا سيد محمد علوي بروجردي عالمی که بیش از 50 بار شفای بوعلی را تدریس کرد

 دكتر ساداتي نژاد با 52 هزار و 899 راي به عنوان راي اول كاشان راهي بهارستان شد

 دکتر سید جواد ساداتی نژاد تا ابن لحظه 49919 فدایی 42866 و قدیری 9990

 برگزاری بزرگترين مراسم آييني محرم در نوش آباد

 نخستین کلینیک شبانه‌روزی دندانپزشکی در کاشان افتتاح شد

 بر سر آرمان هاي نظام و انقلاب و ولايت با هيچ احدي معامله نمي‌کنم

 مرغ همسايه غاز است

 33 کشور جهان مقصد کالاهای تولیدی صادراتی کاشان

 تدوین پایان نامه های دانشگاه پیام نور کاشا ن در حفظ و احیای میراث مکتوب عالمان و فقیهان ملی

 از کتاب فرزند علی در کاشان رونمایی شد

 20 درصد کاندیدهای شورای شهر کاشان جوانان 25 تا 30سال هستند

 تولید موج ساخت بازیهای رایانه ای ایرانی با اتکا به ذخایر فرهنگی بومی


کليه حقوق اين سايت متعلق به پورتال خبری کاشان می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است  
Designed & Powered by RayanMand