صفحه اصلی | درباره ما | ارتباط با ما | تبـلیـغات

 
 

 
    

سال اقتصاد مقاومتي توليد و اشتغال به محضر مقام معظم رهبري امام خامنه ايي مدظله العالي و خانوادهاي معظم شهدا و جانبازان وايثارگران و همه ي امت هميشه در صحنه مبارکباد.

 
 

 تصویر منتخب 

 
 

 پیوندها 

 

  شهرداري هاي اقليم بزرگ کاشان

  دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالي کاشان

  روستاهاي منطقه کاشان

  صفحات ورزشي كاشان

  صفحات اخبار اقليم بزرگ كاشان

  مراکز ، دفاتر و کانونهاي غيردولتي کاشان

  پایگاههای اطلاع رسانی

  جستجوگرها

  خبرگزاری های داخلی

  دوستان پورتال خبري کاشان

  مراکز ، دفاتر و ادارات دولتی کاشان

 
 

 تبلیغات 

 


  مشروح خبر    

پنج‌شنبه 4 آذر 1395 - 25 : 0

نویسنده : محمد ملك آبادي

کد خبر : 18187

450 بازدید


  با حضور مدير حوزه علميه كاشان؛
از كتاب «حسين عشق ماندگار» رونمايي شد

در راستاي تعالي فرهنگ مطالعه در حوزه كتاب و كتابخواني آيين رونمايي از كتاب «حسين عشق ماندگار» اثر حجت الاسلام ماشاالله صديقي با حضور مدير حوزه علميه كاشان برگزار شد.


 
به گزارش پورتال خبري كاشان به نقل از خبرگزاري رسا در كاشان، حجت الاسلام منصور فرجي چهارشنبه شب در آئين رونمايي از كتاب «حسين عشق ماندگار» در مجموعه كتاب فروشي ساربوك كاشان، با اشاره به اينكه ويژگي اين كتاب از چندين جهت قابل دقت است، گفت: نويسنده در اين كتاب از حدود يكصد منبع، مطالب خوب و جامعي استفاده كرده است كه نشان دهنده غناي بالاي اين كتاب است.

وي با بيان اينكه كتاب «حسين عشق ماندگار» از جامعيت كاملي برخوردار است، افزود: اين كتاب به لحاظ علمي نگاه نو به حماسه حسيني دارد و در انتخاب عناوين و موضوعات با توجه به آنچه كه امروز بعنوان سبك زندگي اسلامي مورد نياز جامعه است، مانند ادب، حضور زنان در كربلا، نقش زنان در حماسه هاي الهي و ماندگار، استفاده از شعر، ادبيات، آيات و روايات استفاده كرده و به جامعيت اين كتاب افزوده است.

حجت الاسلام فرجي ادامه داد: براي استفاده از اين كتاب، نويسنده مي توانست از قلم روانتر و حماسي‌تر از آنچه بيان شده است استفاده كند، اما با توجه به قلمي كه نويسنده كتاب دارد و روان بودن قلم ايشان، جامعيت خودش را به ويژه در استفاده از منابع مختلف سبب جامعيت اين كتاب شده است.

وي افزود: درب خشي از مطالب و متن و نوشتار نيازهاي روز جامعه به دقت رعايت شده است و ضرورت هايي كه نويسنده كتاب به آن پرداخته است از جمله بحث عبادت و عبوديت، ازدواج آسان، ادب در خانواده، نقش نماز در زندگي، نقش زنان عاشورايي و معرفي شخصيت اسوه اي زنان و مردان كه در اين كتاب مطرح  شده تأثير گذاري كتاب را به نمايش گذاشته است.

مدير حوزه علميه كاشان طراحي كتاب«حسين عشق ماندگار» را طراحي قابل قبولي دانست و بيان داشت: كتابهاي خوبي چاپ و منتشر مي شود اما مكرر يا غلط ويرايشي و يا غلط املايي دارند ضمن اينكه برخي نيز از ادبيات غير فارسي استفاده مي‌كنند، اما در اين كتاب ادبيات فارسي رعايت شده است.

حجت الاسلام فرجي، يادآور شد: در ادبيات فارسي و ويرايش اصولي وجود دارد به ويژه عدم استفاده از واژه عربي در كتابهاي فارسي اگر رعايت شود قابل تقدير است، چرا كه در ويرايش قوانين كلي است كه در صورت توجه به آن، سبب خواهد شد تا تمامي كتابهايي كه چاپ و منتشر مي شود از يك سبك برخوردار باشند، اما اين اتفاق در كتاب «حسين عشق ماندگار» رخ نداده است.

وي با اشاره به اينكه كتاب «حسين عشق ماندگار» در بين كتابهايي كه نوشته شده و با عنواني كه براي آن انتخاب شده، كتاب ارزشمندي است گفت: چنانچه بخشهايي از اين كتاب در قالب يكصد جمله انتخاب و در كتابچه هاي كوچكي چاپ و منتشر شود و يا اينكه جمله هايي از اين كتاب به صورت پلاكارد و يا حتي مسابقه چاپ و در مدارس، دانشگاهها و مساجد در اختيار جوانان قرار داده شود مي تواند تأثيرگذار باشد.

مصطفي جوادي رييس اداره فرهنگ و ارشاد و اسلامي‌كاشان نيز در اين مراسم با اشاره به اينكه ظرفيت هاي كاشان در حوزه كتاب زياد است، افزود: سرانه شهرستان كاشان درحوزه هاي نشر و كتاب و تعدد مؤلفين از 17 استان كشور بالاتر است.

وي افزود: حضور روحانيان در بخش نوشتاري و حوزه كتاب از غنيمت هايي است كه برخي اوقات شامل حال اصحاب كتاب و نويسندگان و جامعه مي شود.

جوادي يادآور شد: در حوزه عاشورا و انقلاب حسيني آنچه به مردم گفته شده است روضه ها و شعرهاي عاشورايي بوده است و كمتر به اهداف امام حسين(ع) پرداخته شده است و اين در حالي است كه در بخش شعر عاشورايي به بركت نظام جمهوري اسلامي و اقبال شعرا به شعر عاشورايي، از ظرفيت غني برخوردار هستيم كه در اين زمينه با دو دهه قبل قابل مقايسه نيستيم.

رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي ادامه داد: اما در حوزه كتاب و معرفي امام حسين(ع) به زبان غير از شعر هنوز ضعف هايي وجود دارد، از اين رو انتخاب نام اين كتاب با عنوان «حسين عشق ماندگار» انتخاب هوشمندانه اي است كه نام امام حسين(ع) به جاي قرارگرفتن در كنار شمشير و خون در كنار عشق قرار گرفته است.

جوادي، سبك شناسي را يكي از ويژگيهاي اين كتاب دانست و بيان داشت: نويسنده كتاب به جاي خواندن روضه، سيره امام حسين(ع) را معرفي مي‌كند كه ما بايد چگونه زندگي كنيم تا زندگي حسيني داشته باشيم.

حجت الاسلام ماشاالله صديقي نويسنده كتاب «حسين عشق ماندگار» نيز در اين مراسم با اشاره به اينكه قبل از نوشتن كتابهايم چندين نام  را انتخاب و كنار يكديگر گذاشته و استخاره مي‌كنم، گفت: سعي كرده ام كتابهايم را با وضو بنويسم و مي توانم به جرأت بگويم يك سطر از كتابهايي‌كه تاكنون نوشته ام بدون وضو نبوده است.

وي افزود: براي نوشتن كتاب «حسين عشق ماندگار» كتابهاي بسياري را مطالعه كردم، برخي خيلي بهتر از من نوشته بودند اما من اعتقاد دارم سبك زندگي امام حسين(ع) را بايد وارد زندگي خود كنيم، از اين رو 25 عنوان را انتخاب كردم و نمي خواستم تنها صرف نوشتن يك كتاب باشد بلكه به دنبال ارائه الگويي بودم تا ديگران كه قصد دارند در آينده براي امام حسين بنويسند نگويند از مدينه تا كربلا و كربلا تا مدينه، بلكه سبك زندگي امام حسين را وارد زندگي مردم جامعه كنند.

حجت الاسلام صديقي ادامه داد: قصد داشتم با نوشتن اين كتاب در رابطه با حضرت زينب(س) زنان عاشورايي، ابوالفضل العباس، علي اكبر و ديگران صحبت شود، بنابر اين تلاش كردم در اين كتاب، عرفان و حماسه ابوالفضل و عرفان و علي اكبر مطرح شود.        

لازم به ذكر است، حجت الاسلام ماشاالله صديقي نويسنده «کتاب حسين عشق ماندگار» حدود 12جلد كتاب از جمله علي ابن امام محمدباقر(ع) عطر معراج، صلاي عشق، كربلا و تقابل انديشه ها، روزهاي خوش زندگي، نسيم عرفان و حسين عشق ماندگار را چاپ و منتشر كرده است و بيش از 6 هزار بيت شعر سروده است كه از اين تعداد 4 هزار بيت شعر را چاپ و منتشر كرده است.


برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی پورتال خبری کاشان اینجا کلیک کنید.

امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "پورتال خبری كاشان" مجاز است.


 


 

 گزارش تصویری 

 
 

 ارسال تبلیغات 

 

 

 تبلیغات 

 

مشهد اردهال کاشان 

 مطالب ویژه 

 

 براي شوراي پنجم كاشان 292 نفر احساس تكليف شرعي كردند /ما براي پرداخت سهم آمده ايم نه براي دريافت سهم 

 مديريت انقلابي راه نجات 

 اولين خبر خوش براي اصحاب رسانه كاشان در سال 96 

 کشور بن‌بست ندارد؛ راه حل مشکلات مردم مدیریت انقلابی و کارآمد است/ مقابل کسانی که بخواهند رأی مردم را بشکنند می‌ایستم 

 رهبر معظم انقلاب سال ۹۶ را سال «اقتصاد مقاومتی: تولید و اشتغال» نامگذاری کردند 

 چرا دبل كوه افكن و تك گل نسايي پر پر شد 

 آقاي مديرعامل ، الان موسم درو شهرداري است، درو نكني بايد جوابگو ي حيف و ميل بيت المال باشي 

 دختری با کفش های کتانی 

 نه به دار و نه به بار ، عده ای آتش بیار 

 برنامه تلويزيوني « کاشانه » به « بلديه » تغيير نام دهد 
 

 سوژه هاي خبري 

 

 سخنراني نويسي در خبر ، مخاطب را فراري مي دهد 

 لطفا ! جاهاي خالي اين خبر را تکميل کنيد ... 

 پيشنهاد مصاحبه درباره جاده سازي در کوير مرنجاب 

 طرح کنارگذر شرقي کاشان چه شد ؟ 

 خبرنگاران هندوانه نيستند 
 

 پربازدیدترین 

 
 به بهانه برگزاري يك مراسم عجيب واين بار به نام تجليل روز خبرنگار و به كام....

 علامه آقا سيد محمد علوي بروجردي عالمی که بیش از 50 بار شفای بوعلی را تدریس کرد

 گفت‌وگو با گوينده كاشاني اخبار راديو

 دکتر سید جواد ساداتی نژاد تا ابن لحظه 49919 فدایی 42866 و قدیری 9990

 دكتر ساداتي نژاد با 52 هزار و 899 راي به عنوان راي اول كاشان راهي بهارستان شد

 برگزاری بزرگترين مراسم آييني محرم در نوش آباد

 33 کشور جهان مقصد کالاهای تولیدی صادراتی کاشان

 بر سر آرمان هاي نظام و انقلاب و ولايت با هيچ احدي معامله نمي‌کنم

 نخستین کلینیک شبانه‌روزی دندانپزشکی در کاشان افتتاح شد

 مرغ همسايه غاز است

 تدوین پایان نامه های دانشگاه پیام نور کاشا ن در حفظ و احیای میراث مکتوب عالمان و فقیهان ملی

 از کتاب فرزند علی در کاشان رونمایی شد

 20 درصد کاندیدهای شورای شهر کاشان جوانان 25 تا 30سال هستند

 19 رمضان سالروز درگذشت غیاث الدین جمشید کاشانی

 تولید موج ساخت بازیهای رایانه ای ایرانی با اتکا به ذخایر فرهنگی بومی


کليه حقوق اين سايت متعلق به پورتال خبری کاشان می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است  
Designed & Powered by RayanMand